Граѓаните загрижени, ретко кој го забележа снежното Скопје (ВИДЕО)

Заробени во нашите домови, ниту дечињата, ниту пак, ние возрасните успеавме да се порадуваме на снежната идила, која денеска го зафати нашето Скопје.

Екипата на „Слободен печат“ будно ја следеше ситуацијата и реакцијата на граѓаните кои со мислите лутаа, не забалежувајќи го снегот кој спокојно паѓаше.

Сите нè мачат проблемите од коронакризата во која западнавме одненадеж, но да не очајуваме ќе надминеме сè.

Прочитајте и...  Од 1 јуни летно сметање на работното време на паркинзите на „Градски паркинг"-Скопје

Прочитај повеќе

Ако не се продолжи вонредната состојба, ДИК во недела ќе заседава

СКАНДАЛОЗНО Не седат во самоизолација и заразуваат нови луѓе со Ковид-19

Мирослава Бурнс

Повеќе од 150 пациенти чекаат на листите за трансплантација на орган

Летниот одмор на стенд-бај: Туристичките аранжмани дел откажани, дел одложени, се чека отворање на границите

Михаило Донев

Владата во 2016 година дала амин директорите на Пошта да си земаат бонуси по 5.700 евра?!

Децата биле во Австралија и Шведска, ама во Драчево наставници им пишувале оценки

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мистериозната смрт на докторите: Не се борат само со коронавирусот, туку и со стравот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Гацов: На кого му следува платежна картичка и со колку пари, граѓаните ќе може да проверат на интернет со внесување на матичен број (ВИДЕО)

Слободен печат

Легитимирањето на гостите е неприфатлива мерка која се надеваме дека ќе се смени – велат угостителите (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Мора сите да бидат свесни дека и фармацевтите можат да бидат изложени на голем ризик доколку пациентите не ги почитуваат мерките за заштита (ВИДЕО)

Слободен печат

Избори: Сите бараат начин да се одржат, ВМРО-ДПМНЕ причина да се одложат!

Соња Христовска Угриновска

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев