Граѓаните се иселија за викендот, ќе се вратат в понеделник (ФОТО+ ВИДЕО)

Колони возила може да се забележат низ улиците на главниот град, граѓаните одлучија викeнд карантинот да го минат надвор од Скопје. Интензитетот на сообраќајот е заначително зголемен на излез од Скопје во населбата Порта Влае.

Скопје, 4 јуни Фото: Слободен печат
Скопје, 4 јуни Фото: Слободен печат

На социјалните мрежи се појавија фотографии кои сведочат за гужвите на патарите на излез од градот.

Скопје, 4 јуни/ Фото: Твитер

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини попладнево е зголемен, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Скопје, 4 јуни/ Фото: Твитер

Во извештајот за состојбата на патните правци од 18 часот, АМСМ соопштува и дека попладнево е  нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш кај Пилав Тепе. 

Скопје, 4 јуни/ Фото: Твитер

 

 

Прочитајте и...  МИОА ги осуди нападите и говорот на омраза врз новинарката Милевска

Прочитај повеќе

Медицинска сестра од Чиле се грижи за болните од ковид-19: После смената свири на виолина низ ходниците (ВИДЕО)

Слободен печат

Судот ја одби кауцијата за поранешната девојка на педофилот Епстин

Слободен печат

Американска компанија кон крајот на месецов ќе тестира вакцина врз луѓе

Слободен печат

Во Дебар досега направени над 1.100 тестови, позитивни 153 лица

Слободен печат

Португалската полиција пребарува бунари: Се сомневаат дека педофилот Брукнер таму ја фрлил Медлин Мекен

Слободен печат

На грчка граница се продаваат лажирани потврди за туристи што сакаат да ја преминат границата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Медицинска сестра која го победи коронавирусот даруваше крвна плазма

Слободен печат

Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

МИА Агенција

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи (ВИДЕО)

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат