Голем пожар кај прилепското село Селце – Слободен печат
Хроника

Голем пожар кај прилепското село Селце

Пожарот се прошири накај блиската борова шума и засега нема опасност за манастирот.

Пред околу еден час избувна голем пожар кај манастирот „Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце.

Пожарот се прошири накај блиската борова шума и засега нема опасност за манастирот.

Единицата на прилепската Противпожарна единица е во манастирот на терен, а поради страв пожарот да не го зафати манастирот покрај пожарникарите се ангажирани и вработени во јавните претпријатија.

Се очекува интервенција на авиони канадери за гаснење на пожарот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close