Tag : авиони канадери

Хроника

Голем пожар кај прилепското село Селце

Пред околу еден час избувна голем пожар кај манастирот „Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце. Пожарот се прошири накај блиската борова шума и засега нема...