ГОЛ ЗА МЕРАК: „Ремек дело“ на Манасков против ППД Загреб! (ВИДЕО) - Слободен печат

ГОЛ ЗА МЕРАК: „Ремек дело“ на Манасков против ППД Загреб! (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец беше дел од победата на унгарскиот гигант во рамките од ракометната СЕХА Газпром лига (36:28).

Овој меч во регионалното натпреварување го одбележа и еден прекрасен потег на Манасков, гол кој што беше на крајот и прогласен за најдобар на средбата.

Вистинско „ремек дело“ со погодок од зад грб, а воедно топката помина и низ нозете на противничкиот голман, што го прави голот уште поатрактивен.

Во групата Б Веспрем е на првото место со максимални шест бодови, второпласиран е ППД Загреб со три, а исто толку има и нашиот претставник Еурофарм Работник кој досега има одиграно еден натпревар.

Претходно во својот втор меч од групата А сезонава во СЕХА, бранителот на титулата Вардар загуби на гости кај Мотор Запорожје.

Прочитајте и...  „Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Прочитај повеќе

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Остави Коментар

четири + тринаесет =

Прочитај повеќе

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат