СЕХА: Вардар поразен од Мотор, Чупиќ утна пенал за реми! (ВИДЕО) - Слободен печат

СЕХА: Вардар поразен од Мотор, Чупиќ утна пенал за реми! (ВИДЕО)

Вардар одигра слаб натпревар денеска во Запорожје и заслужено го загуби натпреварот од Мотор. Недостастуваше организација во нападите бидејќи Сташ Скубе го немаше во составот, а во одбраната иако Кугис имаше добар натпревар и двоцифрен ефект на одбрани, сепак, со 32 примени погодоци тешко се добива натпревар.

Првиот дел мина во знак на домаќинот, кој во некој моменти од дуелот имаше и три голови плус, но фантастичниот на голот Кугис не дозволи домаќинот на полувеме да замине со осетна предност.

Следуваше серија на домаќинот кој во 24. минута дојде и на плус три, 11:8. По овој резултат, со головите на Горпишин и Чупиќ, Вардар намали на само еден негатива. До крајот на првото полувреме, за жал, се повреди Дисингер кој мораше да го напушти теренот, а Кугис со одбранет пенал, спречи на полувреме Мотор да замине со плус од два гола.

Прочитајте и...  Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Вториот дел тргна добро за Вардарци, Шишкарев пресече една топка и со гол израмни на 13:13. Во следниот период Вардар имаше играч повеќе, но тоа не го искористи и наместо да поведе, со два гола во серија со играч помалку, Мотор дојде до нови плус два, 16:14.

Одбраната на Вардар не функционираше во вториот дел, Мотор многу лесно доаѓаше до нашиот гол, а Кизиќ немаше одбрана откако влезе во игра на местото на Кугис. Со два гола во серија на Чупиќ и Дибиров, Вардар одново дојде на минус еден во 55. минута од дуелот. Атман со одличен продор и погодок, донесе израмнување во 57. минута, 30:30. Во последниот напад, сепак, Вардар мораше да даде гол да избегне пораз. Пенал изнуди Пелко, Чупиќ ја имаше одговорноста биеше и промаши за пораз од 32:31.

Прочитајте и...  Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Барис Пухоски беше најефикасен кај домаќините со шест голови, а за „црвено-црните“ истиот учинок го имаше Тимур Дибиров.

Прочитај повеќе

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Остави Коментар

два + 6 =

Прочитај повеќе

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат