Ги нарекува мали диви: Мајка месечно троши 1200 евра за маникир, педикир и фризура на малолетните ќерки (ФОТО)

Мајка од Бирмингем секоја недела ги носи своите три ќерки на третмани за лице, маникир, педикир и на фризер. Смета дека ќерките учат важни животни лекции, а месечно знае да потроши и 1200 евра само на третмани за убавина.

Хана е претприемничка која сака да ги научи Тиа (17), Брук (9) и Валентина (15 месеци) дека секогаш треба напорно да работат и дека ќе бидат богато наградени за својот труд. Затоа не се плаши дека со ваквите постапки ќе ги разгали. Иако најмалата ќерка е сè уште премлада за какви било третмани, сепак редовно учествува во спа-педикирот со мајка ѝ и со сестрите.

Освен третмани за убавина, нивната мајка се труди да им овозможи и луксузни работи, како на пример брендирана облека, капути од вештачко крзно, а им подарила и два коња како домашни миленичиња.

Прочитајте и...  Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

„Навистина обожаваме да одиме во салон бидејќи тоа е време кога се опуштаме, разговараме и се смееме. На третмани на лице и на фризура одиме секоја недела, додека на маникир на секои две недели. Најмладата Валентина обожава да ми седне во скут и да гледа како на мама ѝ ги прават ноктите, а некогаш и нејзе ѝ ги средуваме по потреба“, изјавила Хана.

Девојчињата се сè уште премали за да имаат вистински лак, па мајка им во согласност со нивните желби им ги бои со посебни бои кои не ги оштетуваат нивните природни нокти. За своите девојчиња вели дека се мали диви кои сакаат гламурозни работи.

Instagram

Нејзиниот сопруг Ник Бериџ, исто така претприемач, многу работи за неговата сопруга и децата да имаат сè што ќе посакаат.

Прочитајте и...  Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Водителката Миа Костова позира во секси долна облека и ги предизвика останатите да го сторат истото!

Васко Спасоски

Вежбајте додека сте дома: Оваа фризура ќе биде најголем хит ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Слободен печат

Тејлор Свифт изненади обожавателка со парична донација! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гордоста пред сè: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

Слободен печат

Преубавата навивачка од Светското првенство во фудбал во Русија, бара маж за во карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Прва жртва во кралските редови: Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереса!

Васко Спасоски

Манекенката непрепознатлива, карантинот си го прави своето! (ФОТО)

Слободен печат

Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Васко Спасоски