8 C
Скопје

ГАЛЕРИЈА: Угостителите протестираат – со свадбените маси пред Влада

Угостителите кои организираат свадбени свечености денеска излегоа на протест пред владата. Таму поставија астали и бина со свадбен декор и го пречекаа министерот Битиќи за да му објаснат за нивните загуби во периодот кога се забранети свадбите и како да се реши овој проблем.

ВО ЖИВО: Угостителите ги поставија масите пред Влада, Битиќи прв гостин на импровизираната свадба

Погледнете каква е атмосферата пред Влада низ објективот на нашиот фотограф Драган Митрески:

Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Скопје, 24 февруари 2021 / Фото: Драган митрески – Слободен Печат.
Прочитајте и...  Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар