ФОТО | Нина Бадриќ во ретро костим за капење: Пејачката воодушевува со својот природен изглед

Фото: Instagram

Убавата хрватска пејачка ужива во летниот одмор во Хвар, а притоа често ги изненадува своите фанови со прекрасни фотографии.

Во овие ектремно топли денови кои го зафатија целиот Балкан, костимот за капење е омиленото парче облека, а Нина со многу вкус позираше во два прекрасни костими за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Едноделни и ретро, во црна и црвена боја, прекрасно и прилегаа на фигурата на пејачката која не користи никакви апликации за да го обликува телото како што тоа го прават бројни балкански и светски ѕвезди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Покрај големите хитови и совршениот глас, природната убавина на пејачката дополнително ги освојува нејзините бројни фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)


Нина Бадриќ важи за една од најдобро облечените жени на Балканот, а притоа согласно приликата избира и гламурозни модни парчиња кои се во тренд. Пејачката често носи и деним – урбани брендови достапни за пошироката маса, но согласно поводите и елегантни парчиња облека.

Видео на денот