ФОТО | Неда Украден изгледа дваесет години помлада во костим за капење: Пејачката заводлива и во осмата деценија од животот

Неда Украден
Фото: Instagram

Новите фотографии на Неда Украден од плажа покажуваат дека нејзината возраст не се отсликува на нејзината фигура

Пејачката во август наполни 71 година, а според нејзините обожаватели изгледа барем дваесет години помлада.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)


Деновите Украден ги поминува во Црна Гора, од каде редовно објавува фотографии, а на една гордо се фотографираше со својот зет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

„Како вино“, „Царица“, „Прекрасна г -ѓа Неда“, „Затегната како прачка“, „Изгледаш барем 20 години помлада“, беа само дел од коментарите под фотографијата во костим за капење.

Видео на денот