ФОТО | Најпознатиот српски тиктокер брутално претепан: Би сакал снимките да не се објавуваат

Фото: Инстаграм

Познатиот тиктокер Андрија Миливојевиќ Вајваи (Wajwai) наводно бил брутално претепан пред неколку ноќи во Смедерево.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by andrija lagan sam (@wajwai)


Со младиот Андрија таа вечер, во близина на музејот, биле неговите пријатели и колеги, тиктокерот Михаел Ибрановиќ Михалере од Хрватска, јутјуберот Милош Шариќ Шарке и синот на Мики Пањковиќ, јутјуберот и фризер Воислав Пањковиќ, дознава српски „Курир“.

Нив, засега непознати мажи, вербално ги нападнале, а потоа и физички го нападнале најпопуларниот тиктокер во Србија.

Како што дознава српски „Курир“, само Вајваи бил претепан, но не се знае зошто. Познато е само дека таа вечер со него биле неговите пријатели Шарки, Михаелхере и Воислав Пањковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by andrija lagan sam (@wajwai)

Детали од бруталното претепување биле снимени и на мобилни телефони, па има снимки и фотографии од овој немил настан.

Отпрвин Вајваи негирал дека се случил инцидентот. Меѓутоа, кога спомнале дека постои видео, тој признал, но не сакал многу да зборува.

– Ништо не се случи. Немам повреди, ниту јас ниту моите пријатели. Не знам зошто нè нападнаа. Не би сакал да зборувам за тоа, би сакал снимките да не се објавуваат – изјави Андрија.

Во меѓувреме, Андрија на својата инстаграм-приказна објави дека дополнително ќе ги изнесе сите детали за инцидентот.

Фото: Инстаграм

Вајваи се здоби со популарност со снимање видеа за Тикток, каде што има повеќе од 700.000 следбеници.

 

Видео на денот