ФОТО | Mаленко се ожени по петти пат: Сопругата е поранешна пливачка

Фото: Принтскрин / Facebook

По бракот со водителката Сузана Турунџиева, Русинката Татјана Михалова Фјодорова, актерката Јелена Жугиќ и охриѓанката Фани, македонската пливачка легенда Александар Маленко по петти пат заплива во брачните води.

Фото: Принтскрин/Facebook

На својот инстаграм – профил Александар објави дека стапил во брак со инструкторката по пливање Метка Спаравец…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот