-8 C
Скопје

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Решението е прилично едноставно, сѐ што ви е потребно е само еден обичен фластер… Сите кои носат диоптриски очила, додека носат маска на лицето, се соочуваат со проблемот „замаглување на стаклата“.

Како да ги спречите „замаглените стакла“, стана голема тема со бројни расправии, а еден доктор пронајде ефикасен начин кој тврди дека нему му помага секојдневно.

Д-р Даниел М. Хифермен, кој носи очила и заштитна маска додека оперира, сподели трик кој го превенира замаглувањето на стаклата од очилата.

Решението е прилично едноставно. Сѐ што ви е потребно е обичен фластер. Докторот со фластерот го лепи врвот на маската преку носот, со што воедно се превенира и паѓањето на маската од лицето.

„Доколку ви е тешко да носите очила бидејќи се замаглуваат или пак маската ви паѓа од носот, обичниот фластер прави чуда. Слободно споделете, идејата би можела да спаси многумина“, напиша Хифермен.

Прочитајте и...  ФОТО | Легендарната актерка наполни 99 години: Мажите за мене секогаш беа хоби, иако тие не го знаеа тоа!

Идејата ја пофалија многумина, дури и манекенката Криси Тајген.

„Еве зошто си ти доктор, а јас не сум“, му порача Тајген.

Поврзани вести

Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

Слободен печат

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Слободен печат

Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Слободен печат

Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Слободен Печат

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат

Остави Коментар