Елмас ќе добие нов газда, Де Лаурентис го продава Наполи?! - Слободен печат

Елмас ќе добие нов газда, Де Лаурентис го продава Наполи?!

Последните случувања во Наполи и „војната“ на релација Аурелио Де Лаурентисфудбалери, го исцрпија претседателот на клубот кој е подготвен дури и да дигне раце од него.

Според англискиот весник „Дејли меил“, Де Лаурентис одлучил да го продаде Наполи, по што веќе пристигнала првата понуда, и тоа од Катар. Според весникот станува збор за кралското семејство Ал Тани, кои се сопственици и на францускиот шампион ПСЖ.

Понудата која неименуван член на семејството Ал Тани, ја упатил до Де Лаурентис изнесува 560 милиони евра. Оваа информација ја пренесоа и италијанските медиуми кои одат и чекор понатаму и тврдат дека Де Лаурентис дефинитивно ќе го продаде Наполи, а се очекува првичните преговори да стартуваат по репрезентативната пауза.

Прочитајте и...  Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Семејството Ал Тани се сопственици на ПСЖ, а во минатото и на шпанската Малага, но нивна желба е да влезат во Серија А. Тие изминатото лето се обидоа да ја купат Рома, но нивниот обид беше неуспешен.

Аурелио де Лаурентис е сопственик и на уште еден италијански клуб, третолигашот Бари. разговори се очекува да почнат најдоцна до крајот на овој месец.

Прочитај повеќе

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − eleven =

Прочитај повеќе

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат