Аурелио де Лаурентис Archives - Слободен печат

Tag : Аурелио де Лаурентис

Спорт Фудбал

Де Лаурентис со Ибра прави „револуција“ во Наполи!

Слободен печат
Претседателот на клубот од Неапол, Аурелио Ди Лаурентис, сака во зимскиот период да направи „бум“ со неколку промени, а особено после штрајкот кој го организираа...
Спорт Фудбал

ДЕ ЛАУРЕНТИС НЕ ПРОСТУВА: Сите парично казнети, меѓу нив и Елмас! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерите на Наполи одлучија да се вратат во своите домови после ремито со Салцбург (1:1) во Лигата на шампионите, и покрај наредбата што ја даде...
Спорт Фудбал

Наполи казнува: Еден играч плаќа 200.000 евра, цел тим ДВА МИЛИОНИ!

Слободен печат
Како што информираат медиумите од Апенините, управата на Наполи го казни бразилскиот фудбалер Алан со 200.000 евра, што е половина од неговите месечни примања. Т.н....
Спорт Фудбал

Што се случува во Наполи, пола тим на трансфер листа!

Слободен печат
На трансфер листата не се наоѓа македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, иако во изминатиот период беше во центарот на вниманието поради тоа што не ја почитуваше...
Спорт Фудбал

Елмас ќе добие нов газда, Де Лаурентис го продава Наполи?!

Слободен печат
Последните случувања во Наполи и „војната“ на релација Аурелио Де Лаурентис – фудбалери, го исцрпија претседателот на клубот кој е подготвен дури и да дигне...
Спорт Фудбал

Де Лаурентис ќе прави чистка во Наполи

Слободен печат
Италијанскиот прволигаш Наполи минува низ најголемата криза во последните неколку години, а расправиите на релација управа – фудбалери сè уште не стивнува, туку се разгорува....
Спорт Фудбал

Де Лаурентис сакаше да го „избрка“ тренерот на Елиф Елмас!

Слободен печат
Претходните денови се случуваа различни скандали во клубот на Наполи, а сето тоа започна после поразот од Рома. Претседателот на „наполитанците“, Аурелио Де Лаурентис ја...
Спорт Фудбал

Откриени водачите на бунтот во Наполи, Де Лаурентис подготвува одмазда

Слободен печат
Во Наполи по ремито против Салзбург во Лигата на шампионите владее вистински хаос бидејќи тивката војна на релација фудбалери – претседател се разгоре. Два дена...
Спорт Фудбал

Де Лаурентис најавува „бомба“: Ибрахимовиќ е моја желба!

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ најмногу сака да се врати во Италија, а неговиот менаџер Мино Рајола веќе повлекува потези. Во претходните денови се шпекулираше дека би можел...
Спорт Фудбал

Италијанскиот великан пред дилема: Икарди или Љоренте?

Слободен печат
Поранешниот напаѓач на Јувентус не го продолжи договорот со Тотенхем на крајот од минатата сезона, иако му беше понуден нов. За услугите на Љоренте интерес...