-5 C
Скопје

Елизбет Харли повторно објави фотографија со која ги „полуде“ фановите: Таа изгледа неверојатно во минијатурното бикини!

Никој не позира во бикини како Елизабет Харли. Славната актерка има своја линија на костими за капење кои редовно ги рекламира, додека обожавателите ги изненадува со својата фит-линија.

За новата фотографија, таа избра маслинеста боја бикини и розова облека, а нејзиното тело повторно е во центарот на вниманието. Имено, многумина не веруваат дека таа веќе наполни 55 години бидејќи нејзиното тело е затегнато како она на дваесетгодишна девојка.

Тајните на нејзината линија се прилично едноставни. Таа обрнува внимание на нејзината диета и избира свежа и органска храна, нејзините вежби се прошетки со кучињата, повремено пилатес и медитација, а чучњеви прави додека ги четка забите или готви ручек. Утрото, на празен стомак, таа пие чаша топла вода со лимон, за која тврди дека има корисен ефект врз нејзиното варење, а потоа посегнува по грчки јогурт, мед и банана.

Прочитајте и...  Сара Полсон ѝ го честиташе 78-от роденден на својата партнерка: Ти си ми сè

Поврзани вести

Расколот меѓу Сара Џесика Паркер и Ким Катрал: Каде пукна „тиквата“ меѓу поранeшните колешки

Слободен печат

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.

Мали трикови во кујната: Спречете го потемнувањето на јаболката

Слободен печат

Нуспојави од вакцината против ковид-19: Што треба да знаете и што да очекувате по примањето на првата и втората доза

Слободен печат

Дневен хороскоп за 17 јануари: Трошите премногу време на неважни работи

Теодора Циклевска

ФОТО | „Доста беше“: Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ роденденски ја запроси девојката Сања

СП.

Остави Коментар