Експресниот воз до Солун го закочи железничкиот сообраќај во Велес – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Експресниот воз до Солун го закочи железничкиот сообраќај во Велес

Како што е познато, помеѓу Скопје и Велес, експресниот воз не застанува на ниту една станица.

Два патнички и еден товарен воз веќе 35 минути го чекаат експресниот воз Белград-Солун да пристигне во Велес, за да можат да го продолжат патувањето до Скопје.

– Ако почнеме да се жалиме ќе добиеме одговор „Па не патувајте со воз” – велат патниците кои се „заглавени” во Велес, во возовите кои доаѓаат од Гевгелија и Кочани.

Како што е познато, помеѓу Скопје и Велес, експресниот воз не застанува на ниту една станица. Според информациите со кои „Слободен печат” располага, брзиот воз уште од самиот старт доцнел околу 25 минути, предизвикувајќи застој во целосниот железнички сообраќај.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close