Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Српското реално шоу „Задруга 3“ новата сезона ќе ја започне на 6 септември во 21 часот. Некои од имињата на учесниците се чуваат во строга тајност, но српските медиуми открија дека во палатата влегува и ќерката на починатата македонска ѕвезда Есма Реџепова.

Станува збор за 28-годишната Елеонора Мустафовска или Малиша како што е нејзиното уметничко име.

Пред само неколку месеци, таа влезе во музичките води и го издаде својот прв сингл.
Инаку во ова реално шоу ќе биде и кумановецот Дарко Спејко, како и веќе искусната Елеонора Миљковиќ од Скопје.
Прочитајте и...  Жешко лето: Гласајте за најсекси бикини на македонската естрада! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат