Еден од најчудните пенали во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Во 89 минута од средбата беше главниот судија покажа на белата точка, а одговорноста за шутирање на пеналот ја имаше Лајл Тејлор.

Сигурно не сте виделе ваков удар на фудбалските натпревари, овој играч само си се „прошета“ до белата точка и итро ја испрати топката во противничката мрежа.

Нели навикнати сме да гледаме како играчите земаат залет за што посилно да ја удрат топката, во други случаи сме виделе како фудбалерите земаат залет од само еден метар, нешто како пред вашето „маало“ кога играте со пријателите.

Со овој погодок Тејлор го спаси Чарлтон од пораз, на крајот конечниот резултат на „Оуквел“ беше 2:2.

Прочитајте и...  Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат