Дуел на ранети лавови

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Партии – Членството полека ќе одзема од моќта на лидерите

– На закопот на Амди Бајрам „погребани“ и протоколите за ковид

– Маглите стасаа, а државата без мерка за загадувањето

– Набавени 4.000 вакцини против грип, имунизација од следната недела

– Короната ги одложува судењата, но не ги спасува обвинетите

– Интервју co Мирослав Томан, чешкиот амбасадор – Преговорите ќе почнат пред Нова година

– Платите ќе доцнат поради законот за финансиска помош

– Град Скопје купува деловен простор во строгиот центар

– Вода на Месечината – Што значи најновото откритие на НАСА?

– Дуел на ранети лавови – Што може да се очекува од мечот Јувентус Барселона?

Прочитајте и...  Србија: Рекорден број на смртни случаи во последните 24 часа од ковид-19

Поврзани вести

ФОТО: Косово му подигна и споменик на Бо, починатиот син на Џо Бајден

Слободен печат

КАТАСТРОФАЛНИ БРОЈКИ ВО ГРЦИЈА: 121 починат пациент од ковид-19 во последните 24 часа

Слободен печат

Заев упати телеграма со сочувство за смртта на првоборецот Раде Гогов

Слободен печат

Црна Гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ

Слободен печат

Бајден ја разгледува кандидатурата на генерал Остин за шеф на Пентагон

Михаило Донев

Србија: Рекорден број на смртни случаи во последните 24 часа од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian