Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Вистинска семејна драма се случувала синоќа кај каменоломот Јаворица – Демир Капија кога едно лице мигрант барало помош од полицијата на Граничниот премин Михајлово.

По повикот околу 21.30 часот полициски службеници излегле на местото и затекнале лице од Ирак, кое побарало помош, затоа што неговата сопруга H.М.(26) од Ирак, при обид да се качи на товарен воз, на околу четири километри од каменоломот, се повредила.

Полициски службеници ја пронашле повредената, а лекар констатирал потешка повреда на нозете, по што била префрлена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија.

Прочитајте и...  ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Хрватската полиција обвинета за „ужасни“ напади врз мигранти на Балканската рута

Поврзани вести

Рекламација на производи од 847 милиони долари: Ј. Кореја купи четири дрона од САД, два со дефекти

Сашко Димовски

Видео: Владата отворена за разговори со цел изнаоѓање решенија за декриминализација на канабисот

Слободен печат

Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Слободен печат

Советот на амбасадори го поздравува повлекувањето на Предлог законот за надворешни работи од собраниската процедура

Слободен печат

Видео: Новите инвестиции во инфраструктурата ќе обезбедат подобри работни места

Слободен печат

Мисајловски: Гоце Делчев е Македонец, роден како Македонец и загинал како Македонец и точка

Слободен печат

Остави Коментар