Докажано е! Жените се подобри возачи од мажите

Вечно прашање е дали мажите или жените се подобри возачи. Некои мажи со потсмев гледаат на жените зад воланот, но всушност жените се тие кои треба да се смеат. Еве и зошто.

Жени наспрема мажи зад воланот:

Ако постои опасност на патот, возат со соодветна:
75% жени 55% мажи

Запираат на жолто светло на семафорот:
85% жени 44% мажи

Негативно влијаат на другите возачи:
54% жени 73% мажи

Адекватно сигнализираат што планираат да направат:
96% жени 82% мажи

Правилно ги користат ретровизорите:
79% жени 46% мажи

Го проверуваат мртвиот агол:
71% жени 82% мажи

Возат преблизу до возилото пред нив:
4% жени 27% мажи

Ја почитуваат ограничената брзина:
89% жени 86% мажи

Прочитајте и...  Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Го имаат воланот под контрола:
96% жени 100% мажи

Ги сечат кривините додека возат:
43% жени 68% мажи

Зборуваат на мобилен или пишуваат пораки додека возат:
16 % жени 24% мажи

Влегуваат во сообраќајот на опасен начин:
1% жени 14% мажи

Предизвикуваат пречки на патот:
16% жени 25% мажи

Но сепак, иако статистичките податоци се на страна на жените, треба да се земе предвид и поголемиот број на регистрирани возачи од машкиот пол, па не е ни чудо што тие почесто се учесници во сообраќајни незгоди или статистички се повеќе казнувани.

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат