Дибиров верен на Вардар: „Еден живот, една љубов“!

Руското лево крило на својот Инстаграм профил потврди дека и во 2021 година ќе биде дел од македонскиот, регионален и европски ракометен шампион…

Како што е веќе познато, Тимур Дибиров, заедно со Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер остануваат во „црвено-црниот“ дрес.

Руското лево крило на својот Инстаграм профил потврди дека и во 2021 година ќе биде дел од македонскиот, регионален и европски ракометен шампион Вардар.

Кратко и јасно Дибиров се огласи преку оваа социјална мрежа: „Еден живот, една љубов“.

Од 2013 е верен на клубот со кој успеа двапати во 2017 и 2019 година да ја освои титулата во Лигата на шампионите.

На 30 јули годинава ќе наполи 37 години, а претходно во својата кариера настапуваше уште за екипата на Чеховски Медведи.

View this post on Instagram

🔴⚫️♾✔️#2021 #edenzivotednaljubov

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

Прочитајте и...  Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Слободен печат