ЏОН СНОУ ЈАСЕН И ГЛАСЕН: Гледачи, вие не ја сфативте серијата!

Реакциите во врска со последната епизода од „Игра на тронови“, но и за целата серија, не запираат дури и неколку дена по прикажувањето.

Авторот на книгите веќе им одговори на обожавателите и им ги објасни неговите планови да напише уште најмалку 3.000 страници од приказната.

Доколку не сте ја гледале последната епизода, бидете внимателни, во продолжение следуваат спојлери.

Во врска со реакциите се огласи и актерот Кит Харингтон, кој во серијата го глуми Џон Сноу.

Тој (Џон Сноу) во последната епизода ја убива Денерис Таргаријан, на незадоволство на голем дел од обожавателите. Многумина мислеа дека токму таа е клучен лик во серијата кој е внимателно граден од првата до последната епизода. Со своја реакција се јави и Харингтон, кој го глуми Сноу и им се обрати на сите оние кои ја жалат Денерис.

Прочитајте и...  Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

„Беше повеќе од очигледно дека Денерис тргна по лош пат. Ако мислевте дека нема да стане тиранин кој треба да биде совладан, тогаш цело време сте се лажеле“, изјавил актерот за магазинот „Entertainment Weekly“.

„Ако внимателно сте ја следеле нејзината приказна, ќе се сетите дека правеше ужасни нешта, палеше живи луѓе. Затоа морам да ви кажам дека сте биле во заблуда и дека ако сте навивале за неа, сами сте виновни што сега ја жалите“, вели Харингтон и додава:

„Дени не е добра личност. Не можете да заклучите дека силни жени се добри луѓе. Знам дека ќе има реакции на оваа изјава, но ништо нема случајно во овој проект. А, всушност, каде сте виделе жена да глуми диктатор?“, завршува актерот.

Прочитајте и...  Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

БОНУС ВИДЕО:

Прочитај повеќе

Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите заболени со коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Маја Улк, физиотерапевтка и холистички тренер: Промената во себе носи промена на нашата релност

Јасмина Кантарџиева Димков

Исчезна глумицата Наја Ривера: 4-годишниот син бил сам на бродот, се претпоставува дека се удавила

Слободен печат

Време е за добра забава: „Нокаут“ со настап во Скопје!

Васко Спасоски

Џони Деп пред судијата го раскажа цел живот – од зависноста и забавувањето со Кејт Мос до ноќта кога умре Ривер Феникс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Почина учителката обвинета за силување ученик за кого подоцна се омажи (ВИДЕО)

Слободен печат

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 9 јули: Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Слободен печат

Виц на денот – Вишок килограми

Слободен печат

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат