Џеват Исени разрешен од Одборот на директори на ПУИК – Слободен печат
ВестиМакедонија

Џеват Исени разрешен од Одборот на директори на ПУИК

Ова значи дека на Исени му престанува и функцијата Претседател на Одборот на директори на АДСДП.

Владата донесе одлука Џеват Исени да биде разрешен од функцијата неизвршен член на Одборот на директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор (АДСДП).

Ова значи дека на Исени му престанува и функцијата Претседател на Одборот на директори на АДСДП.

Исени неодамна се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба се појавува со пиштол во појасот, а сега Владата донесе одлука да го разреши.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close