Директорот Џеват Исени со пиштол во појасот врти оро на свадба, тврди дека бил сигнален (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Директорот Џеват Исени со пиштол во појасот врти оро на свадба, тврди дека бил сигнален (ВИДЕО)

Исени, тврди дека пиштолот што го носел на појасот на свадбена веселба бил гасен пиштол.

Претседателот на бордот на директори на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени, се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба се појавува со пиштол во појасот.

Снимката што ја објави телевизијата Канал 5, тој ја споделил самиот на социјалните мрежи и на неа јасно се гледа дека во појасот носи пиштол, иако според закон забрането е носење на огнено оружје на јавно место.

Џеват Исени, тврди дека пиштолот што го носел на појасот на свадбена веселба бил гасен пиштол.

„По објавата на Канал 5 демантирам дека пиштолов е тоа што тие мислат. Тоа е гасен пиштол, кој е само сигнален. Поседувам и уредна дозвола“, порача Исени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close