Директорот Џеват Исени со пиштол во појасот врти оро на свадба, тврди дека бил сигнален (ВИДЕО)

Претседателот на бордот на директори на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени, се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба се појавува со пиштол во појасот.

Снимката што ја објави телевизијата Канал 5, тој ја споделил самиот на социјалните мрежи и на неа јасно се гледа дека во појасот носи пиштол, иако според закон забрането е носење на огнено оружје на јавно место.

Џеват Исени, тврди дека пиштолот што го носел на појасот на свадбена веселба бил гасен пиштол.

„По објавата на Канал 5 демантирам дека пиштолов е тоа што тие мислат. Тоа е гасен пиштол, кој е само сигнален. Поседувам и уредна дозвола“, порача Исени.

Прочитајте и...  Украдените телефони за време на протестите се бескорисни, „Епл" ги блокираше

Прочитај повеќе

Градоначалникот на Бутел во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат

Двојно убиство и самоубиство го потресе југот на Србија, Сурдулица завиена во црно

МИА Агенција

Уставниот суд ја објави одлуката со која се отвора патот за формирање нова влада на Косово

МИА Агенција

Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на новите реципрочни мерки

МИА Агенција

Можно воведување карантин во некои општини

Слободен печат

Украдените телефони за време на протестите се бескорисни, „Епл” ги блокираше

МИА Агенција

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 06/07/2019 - 07:27 at 07:27

И на овој некој му го подметнал.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Чулев: Политиката и партиските интереси повторно се поважни од здравјето и животот на граѓаните

Слободен печат

Основците во Грција се вратија во училишните клупи, ќе учат според нови правила

МИА Агенција

Сè уште е рано за отворање на границите

Слободен печат

Катар ќе инвестира 19 милијарди долари во изградба на 100 танкери

Слободен печат

По девет седмици, олабавување на мерките и во Москва

Слободен печат

Филипче: Задолжително носење маски заради асимптоматските носители на вирусот

Слободен печат