Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Бројни фанови на серијата „Пријатели“ никогаш не ја изгубија надежта дека нивните шест омилени ликови повторно ќе се соберат и ќе снимат продолжение на серијата.


Меѓутоа, ситуацијата со коронавирусот многу ги отежна работите, поради што многумина фанови останаа разочарани за одложувањето на продолжението.

профимедиа

По тој повод се огласи Дејвид Швимер, познат по улогата на Рос Гелер, па објасни за што точно се работи, пишуваат странските медиуми.

„Се надеваме дека продолжението ќе го снимиме во август. Поточно средината на август. Но, искрено ќе го направиме тоа кога се ќе биде сигурно поради моменталната ситуација. Секогаш постоеше недеж дека продолжението на шоуто ќе има жива публика, што целата работа ја прави уште покомплицирана моментално. Секако дека нема да ризикуваме нечие здравје поради работата на новите епизоди“, истакна тој, па додаде дека многу се радува што повторно ќе соработува и ќе се дружи со Лиса, Метју, Мет, Џенифер и Кортни.

Прочитајте и...  Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат

Темната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, кое било девојчето Алис и зошто ја фотографирал гола?

Слободен Печат

Пет причини зошто да ги јадете семките од лубеница кои се исклучително добри за вашето здравје!

Слободен Печат

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат

Решете го овој тест и дознајте колку сте навистина стари

Слободен печат