Децата се забавуваа на манифестацијата „Движи се за здравје“ во парк (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ВестиСкопје

Децата се забавуваа на манифестацијата „Движи се за здравје“ во парк (ГАЛЕРИЈА)

Децата играа, спортуваа и се забавуваа

Во рамки на „Неделата за движење”, спортскиот оддел при Детскиот културен центар „Карпош” во соработка и поддржано од Град Скопје ја организираше манифестација под мотото: „Движи се за здравје” во Градскиот парк.

Децата играа, спортуваа и се забавуваа, а видете како се одвиваше манифестацијата:

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close