Tag : парк

Вести Свет

Градоначалникот на Сеул кој се самоуби е обвинет за сексуална злоупотреба

Слободен печат
Поранешната секретарка на градоначалникот на Сеул, Парк Вон-сун, кој почина минатата недела, го обвини за четиригодишна сексуална злоупотреба. Парк Вон-сун беше пронајден мртов еден ден...
Вести Економија

Спасовски: Градиме инфраструктура за сите и во вонредни околности (ВИДЕО)

Слободен печат
Градиме инфраструктура за сите и во вонредни околности со проекти од значење на локално, регионално и национално ниво. И во оваа нова реалност и криза...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Секс-бомбата Бјанка Гаскоњ (33), ќерка на легендарниот фудбалер Пол Гаскоњ ,инаку модел и ријалити ѕвезда, повторно ги остави мажите со отворени усти поради своите бујни...
Вести Скопје

Богоев: Големиот парк во Карпош е во напредна фаза

Слободен печат
Интензивно се работи на подигнување нови зелени површини, при што се поставуваат и системи за наводнување. Во изминативе две години, засадени се 1.560 метри квадратни...
Вести Свет

Во Шпанија уништување на полен, невидено досега – огнот голта сѐ, тревата останува (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што Шпанија почна да ги попушта рестриктивните мерки поради пандемијата, луѓето полека почнаа да се враќаат кон нормалните текови, така што сега смеат да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Лавиринт парк инспириран од коронавирусот: Во оваа природна оаза нема шанси да се заразите! (ФОТО)

Слободен печат
Паралелните патеки кои потсетуваат на лавиринт се раздвоени со висока жива ограда и дополнително се украсени со дрвја… Австриските експерти за пејсажна архитектура измислија прекрасен...
Забава Магазин

Шакали влегоа во центарот на Тел Авив: Поради коронавирусот се сместија во еден од најубавите паркови во градот

Слободен печат
Паркот Хајаркон во центарот на Тел Авив на пролет обично е преполн со луѓе кои тренираат, меѓутоа, ова година, наместо со луѓе, поради коронавирусот, тој...
Спорт Фудбал

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен печат
Тотенхем ги потсети своите играчи да ги почитуваат препораките за социјално дистанцирање поради коронавирусот, откако беше забележан менаџерот Жозе Мурињо со уште тројца играчи на...
Забава Магазин

Слика од парк стана хит поради милениче кое се крие на неа: Дали можете да го видите? (ФОТО)

Слободен печат
Фотографија на една жена од Велика Британија стана хит на Фејсбук, откако многумина  се обидуваа да го пронајдат домашното милениче кое се наоѓа на неа....
Вести Скопје Слајдер

Полицијата го испразни Градскиот парк (ФОТО)

Горан Наумовски
Пет полициски патроли од 14.30 часот, кружат со ротационен сигнал и ги бркаат луѓето од Градскиот Парк. На прашање на новинар на „Слбооден печат“ кој...