5 C
Скопје

Да се наежите – Новозеландскиот Хака танц пред дресот на Марадона (ВИДЕО)

Спортистите од Нов Зеланд имаат посебен начин на подготовка пред натпреварите.

Традиционално пред почетокот на секој спортски натпревар, репрезентациите на Нов Зеланд го изведуваат Хака танцот, традиционалниот танц на нивните предци.

Рагбистите на Нов Зеланд пред натпреварот со Аргентина изведоа малку поинаков перформанс со кој му оддадоа почит на Диего Армандо Марадона кој почина пред три дена.

Тие прво на центарот поставија црн дрес со бројот 10 на кој беше презимето на славниот аргентински фудбалер, Диего Марадона по што во негова чест го изведоа нивниот традиционален танц.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Лисиците“ на врвот, Роџерс за првпат слави против Челси!

Поврзани вести

Вардар првиот меч во 2021 ќе го има во СЕХА лигата

Слободен печат

Ѓоковиќ им одговори на критичарите: Јас сум бил себичен? Тоа е далеку од вистината

Слободен печат

Одбојкарите бараат идентична премија како и фудбалерите

Слободен печат

Врањеш: Нема лесни противници на СП

Слободен печат

Ракометарите на мегдан со Словенија

Слободен печат

Олимпијакос заинтересиран за Стефан Ристовски

Слободен печат

Остави Коментар