Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Финалето во НБА лигата од 1998 година помеѓу Чикаго и Јура џез е тема на разговоро две децении подоцна.

Темата беше актуелизирана благодарение на „Посдледниот танц“, но во него Мајкл Џордан и неговиот Чикаго булс,  „замолчеа“ еден интересен детал кој го открива тогашниот центар на Јута, Ентоан Кар.

Кар открива дека војната помеѓу Чикаго и Јута не се водеше само на теренот, туку „биковите“ имаа скриен адут во Плејбој зајачици.

– Џордан и екипата исто така имаа обиди да ни ги пореметат подготовките. Луѓето од Чикаго секогаш се обидуваа да направат нешто што ќе ни ги оттргне мислите од натѕпреварот. Така една ноќ пред натпреварот се појавија Плејбој девојки со торта. Носеа мантили, а кога би ви дале торта и ќе ги соблечат мантилите тогаш…. Добредојдовте во Чикаго – раскажува Кар.

Прочитајте и...  Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Иако девојките биле прекрасни и атрактивни, Кар вели дека успеал да одолее на нивните обиди да го одвлечкаат во кревет.
– Се понудија заедно да ја поминеме ноќта, но тоа не беше опција за мене. Нормано, кога сме синг и млад, единствена работа која ја сакате пред натпревар е преубава жена. Но, тортата беше многу добра – раскажува Кар.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат