8 C
Скопје

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Често се будите без енергија, храната што ја јадете ве прави уште поинертни, кафето не ве разбудува… Едноставно не се чувствувате добро? Можно е да имате премногу токсини во телото.

Ова се јасни знаци дека во вашето тело се насобрале многу отрови и дека време е за детоксикација.

Чувството на замор е присутно и по осум часа сон

Колку и да спиете или одморале, имате чувство дека не можете да ги завршите сите обврски што чекаат на вас.

Тоа може да биде знак дека вашето тело црпи премногу енергија за да ги исфрли вишокот токсини.

Запек

Цревата секојдневно примаат токсини од храна и му помагаат на телото да се избори со нив. Кога нашето варeњe не е редовно, сите токсини остануваат во делот на дигестивниот тракт, што има негативно влијание врз целиот организам.

Прочитајте и...  Зошто треба да пиете вода пред појадок?

Чувствителност на мириси

Ви пречат сите интензивни мириси, па дури и оние што редовно ги користите? Ако притоа почувствувате и главоболка, речиси е сигурно дека вашиот организам го мачат вишок токсини.

Имате лош здив

Лошиот здив може да настане поради бактерии во устата, но исто така тоа е знак дека цревата и црниот дроб имаат проблем со елиминацијата на отровите од телото.

Поврзани вести

Неда Украден не помислува да се пензионира: Едвај чека да помине пандемијата и пак да настапува

Слободен печат

Доколку од заразите не ви е преку глава, пристигнува нова серија за Бубонската чума

Слободен печат

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Слободен печат

ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Васко Спасовски

Купиле куќа од ерата на Прохибицијата: Во ѕидовите пронашле 66 скриени шишиња виски

Слободен Печат

Се роди бебе од 27 години стар ембрион: Две години е помладо од мајката!

Слободен печат

Остави Коментар