13 C
Скопје

Категорија: Спорт

Останатo Спорт

Бронза за Павлов

Слободен печат
Македонскиот каратист Емил Павлов се закити со бронзениот медал на Европското првенство кое се одржува во Гвадалахара, Шпанија. Павлов во борбата за бронзениот медал беше...
Спорт Фудбал

Минималец на Вардар, петка на Шкендија

Слободен печат
Тетовчани сите дилеми околу победникот ги решија во првото полувреме кога преку Алими, Тотре и Бејтулаи поведоа со 3:0, додека во вториот дел Радески и...
Ракомет Спорт

Еурофарм со пораз се прости од Европа

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз ги завршија настапите во ЕХФ Купот. Битолчани во последното 6. коло во рамките на Б групата загубија со 30:27...
Спорт Фудбал

Меси: Ми недостасува Роналдо

Слободен печат
Лионел Меси кој одигра уште еден фантастичен натпревар и со двата гола го реши Еспањол во градското дерби на аргентиснките новинари им призна дека му...
Спорт Фудбал

На Ракитиќ не му се оди од Барселона

Слободен печат
Шпанскиот шампион Барселона одлучи да го стави Иван Ракитиќ на трансфер листата и за неговите услуги бара 50 милиони евра. Со ангажманот на Френки де...
Ракомет Спорт

Тамше: Вардар заслужува да биде на Фајнал фор

Слободен печат
Тренерот на Загреб, Бранко Тамше призна дека Вардар беше подобра екипа во двомечот и сосема заслужено оди во четвртфиналето. Тамше смета дека Вардар заслужува повторно...
Кошарка Спорт

Леброн предвреме замина на одмор

Слободен печат
Леброн Џејмс нема да биде дел од ЛА Лејкерс на последните шест натпревари сезонава. ЛА Лејкерс шеста сезона по ред нема да биде дел од...
Спорт Фудбал

Иднина на Гатузо не е приоритет за Милан

Слободен печат
Директорот на Милан, Леонардо не размислува за промена на тренерот Џенаро Гатузо. По двата порази на „росоњерите“ прво од Интер (2:3), а потоа и од...
Ракомет Спорт

Парондо: Мило ми е за повратниците во екипата

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Роберто Парондо е задоволен од победата над Загреб но и од враќањето во натпреварувачки ритам на ракометарите кои беа повредени. – Среќни сме...
Кошарка Спорт

Неверојатниот Харден го отпиша Сакраменто од плејфот

Слободен печат
Џејмс Харден со новиот фантастичен натпревар во кој оствари трипл-дабл го отпиша Сакраменто од трката за плејофот и им направи услуга на Сан Антонио и...