Брука во Романија, свирежи при минута молчење во чест на ќерката на Енрике (ВИДЕО)

Романските навивачи го навлекоа бесот на фудбалската јавност ширум Европа со срамното однесување пред почетокот на натпреварот на нивната репрезентација против Шпанија.

Натпреварот започна со минута молчење во чест на починатата деветгодишна ќерка на поранешниот селектор на Шпанија, Луис Енрике, но домашните навивачи одлучија да ја исвиркаат оваа одлука на УЕФА.
Сепак, на крајот се слушна аплауз во чест на Џана, која ја загуби битката со тешката болест.

https://twitter.com/GrimandiTweets_/status/1169691728670011395

 

Прочитајте и...  Сензационален трансфер во редовите на Јувентус? (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Фудбалскиот свет се простува од Антиќ

Слободен печат

Оргии, пијанства, прослави на родендени: Дел од причините за бегање од карантин на фудбалерите

Слободен печат

Фудбалот остана без вистинска легенда: Почина Радомир Антиќ

Слободен печат

Рушту ја имаше одбраната на животот, го победи коронавирусот

Слободен печат

Навивачите на Барса се посрамија: Нападнаа волонтер кој е фан на Еспањол (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивач на Бриж му пиша на првиот човек на УЕФА: Дали би ја пуштиле вашата ќерка на стадион во овие времиња?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славниот шпански тренер не го сака Нејмар: Тој е фолирант

Слободен печат

Договор во Серија А: Платите на Елмас, Пандев, Несторовски намалени за една третина

Слободен печат

ФИФА сака сезоната да се продолжи на неодредено време

Слободен печат

Ник Кирјос е херој на Австралија

Слободен печат

Мајката на Гвардиола почина од коронавирус

Слободен печат

Коронавирусот ќе ги турка сите спортови до 2021 година!?

Слободен печат