Брејк стана татко по трет пат – Овој пат на девојче! - Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче!

Се роди Деа, третото дете на познатиот пејач и бизнисмен Дарко Гелев - Брејк, кој е во брак со поранешната Мис на Македонија Драгана Клопчевска.

Се роди Деа, третото дете на познатиот пејач и бизнисмен Дарко Гелев – Брејк, кој е во брак со поранешната Мис на Македонија Драгана Клопчевска.

Ова е нивно второ дете, заедно го имаат и синот Давид. Брејк од претходниот брак со Драгана Јаневска го има и синот Марко. Трето па женско!

„Во 03:44, денес се роди Деа, 3340 грама, 52 сантиметри со апгар тест 9/10. Те сакаме малечка наша“, напиша Драгана на својот фејсбук-профил.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close