Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Брејк стана татко по третпат – Овој пат на девојче!

Се роди Деа, третото дете на познатиот пејач и бизнисмен Дарко Гелев - Брејк, кој е во брак со поранешната Мис на Македонија Драгана Клопчевска.

Се роди Деа, третото дете на познатиот пејач и бизнисмен Дарко Гелев – Брејк, кој е во брак со поранешната Мис на Македонија Драгана Клопчевска.

Ова е нивно второ дете, заедно го имаат и синот Давид. Брејк од претходниот брак со Драгана Јаневска го има и синот Марко. Трето па женско!

„Во 03:44, денес се роди Деа, 3340 грама, 52 сантиметри со апгар тест 9/10. Те сакаме малечка наша“, напиша Драгана на својот фејсбук-профил.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close