Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО) - Слободен печат

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Фудбалските челници соопштија дека на таков чекор одлучија откако непознато лице подметна бомба под автомобилот на 33-годишниот судија Андреас Константину.

Фудбалската федерација на Кипар ги откажа сите првенствени натпревари после одлуката на судиите да не делат правда после бомбашкиот напад на еден од арбитрите.

Фудбалските челници соопштија дека на таков чекор одлучија откако непознато лице подметна бомба под автомобилот на 33-годишниот судија Андреас Константину.

Овој инцидент се случи во петокот наутро, а експлозијата предизвика огромна материјална штета.

Возилото беше паркирано пред зградата во која живее судијата, а истражителите посебно се интересираат за натпреварот Докса-АЕЛ, кој беше завршен со резултат 2:2. После тој меч првите луѓе на гостинската екипа изразија незадоволство од судењето на Константину.

Прочитајте и...  „Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Споменатиот судија делеше и правда на куп натпреварот помеѓу Аја Напа и Пафос, кој се наоѓа под сомнение дека бил наместен од страна на обложувачка мафија.

Прочитај повеќе

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

2 × четири =

Прочитај повеќе

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат