Богојески: Сега на Македонија и е потребно големо опозиционо организирање (ВИДЕО)

Врхушката на ВМРО-ДПМНЕ живее во абнормален свет. 100 пати повторив дека реформирањето требаше да заврши, изјави Богојески.

Поднесовме приговор вчера до ДИК и увид во сите неважечки ливчиња за да утврдиме колку од нашите гласови се претворени во неважечки ливчиња, истакна Петар Богојески лидер на Македонски концепт .

-Сето тоа е плод на заедничкиот труд на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Без разлика дали на нас ни беа претворени 3.000 или 6.000 гласови ни се претворени во неважечки факт е дека таа факторизација или бран на желба на граѓаните да направат избор помеѓу нормалното и ненормалното не помина на наше конто, туку на конто на Левица, што зборува за проблем кај дел од популацијата, односно со менталното здравје, изјави Богојески.

Но ако политичката сцена е гладна за политички кловнови, потенцираше тој, тогаш во ред. Но тоа не значи дека сите треба да станеме кловнови.

Прочитајте и...  Народниот правобранител со критики за онлајн наставата

-Макеоднски концепт е бессмртна идеја. Сега на Македонија и е потребно големо опозиционо организирање. Сите оние работи кои ги зборувавме во врска со контролата на власта врз опозицијата се покажа како вистинито. Конечно треба да се освестат членовите на ВМРО-ДПМНЕ и ќе повторам – потребно е силно опозиционо органиозирање во земјава. Јас сум песимист дека ВМРО-ДПМНЕ во себе содржи грам за било какво реформирање. Тоа е приватна компанија на едно лице со двајца советници, изјави Богојески кој додаде дека на идната влада и потребна сериозна опозициона кредибилна критика за да има контрола врз идните процеси.

-Врхушката на ВМРО-ДПМНЕ живее во абнормален свет. 100 пати повторив дека реформирањето требаше да заврши, изјави Богојески.

Прочитајте и...  Штипјани ослободени од сметките за градинка за изминатите пет месеци

Прочитај повеќе

На грчкиот остров Хиос пристигнале 23 турски државјани и наводно бараат политички азил

МИА Агенција

„Ситуацијата се искомплицира“: Контроверзниот Џордан Питерсон се заразил со корона во Србија!

СП.

Шпан: Германскиот здравствен систем може да се справи со бројот на нови случаи од Ковид-19

МИА Агенција

Вработените во Фејсбук ќе работат од дома до јули следната година

Слободен печат

Кипарската полиција го најде и го сослуша Русинот кој е сопственик на бродот кој го пренесе амониум нитратот во Бејрут

Слободен печат

ТОАРИЛУЦ со нова современа хируршка метода без отворање на ‘рбетниот столб

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Градоначалникот Георгиевски донираше крвна плазма

Слободен печат

Бугарската полиција ги отстрани шаторите на демонстрантите: Уапсени се 12 лица

Слободен печат

СДСМ до Влада со ултиматум до партиите!

Љубиша Николовски

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Бразил издвојува 356 милиони долари за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Филипче: Апарати за дијагностика на вирусот во 16 болници, кои ќе добијат инфективни одделенија

Слободен печат