1.1 C
Скопје

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Богдан Богдановиќ, репрезентативецот на Србија, одлучи од наредната сезона да ги брани боите на Атланта хокс.

Досегашниот играч на Сакраменто кингс потпиша договор на четири години, соработката е вредна 72 милиони долари.

Србинот ќе се пресели во Источната конференција во клуб со големи амбиции да се пласира во НБА плеј-офот.

Претходно Хокси ги ангажираа уште Данило Галинари, Крис Дан, Ражон Рондо и Соломон Хил.

Богдановиќ во најсилната лига на светот има 209 одиграни натпревари со просек од 13,5 поени, 3,2 скока и 3,5 асистенции по меч.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Јокиќ ја доби битката против Дончиќ и Далас Маверикс

Поврзани вести

ВИДЕО: Жешко е на „Дерби дела Мадонина“: Ибрахимовиќ и Лукаку во клинч

Слободен печат

ВИДЕО: Алиоски и Лидс подобри од Њукасл

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиште на Барди за триумф на Леванте

Слободен печат

Лаутаро ќе потпише нов договор со Интер и ќе има анти-Јуве клаузула

Слободен печат

Барселона не им ги исплатила платите на фудбалерите за декември

Слободен печат

Тухел и официјално нов тренер на Челси

Слободен печат

Остави Коментар