Бејзбол играч починал во хотелска соба

Американската јавност е во шок по веста дека Тајлер Скагс, играч на бејзбол тимот на Лос Анџелес Ејнџелс, починал играч на 27 години.
Тој починал пред мечот од американската бејзбол лига (МЛБ) кој неговиот ЛА Ејнџелс требаше да го одигра против Тексас Ренџерс. Тој починал во хотелска соба, кадешто било пронајдено неговото тело.

Деталите околу неговата смрт уште не се познати, а клубот ја потврди трагичната вест. Полицијата засега официјално потврди дека немало знаци на насилна смрт.
Мечот меѓу двата тима е откажан.

 

Прочитајте и...  И во Премиер лигата донесено правилото за пет замени

Прочитај повеќе

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат