Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Екипата на Леванте за која настапува и македонскиот репрезентативец, Енис Барди приредија огромно изненадување во рамките на 25. коло од Ла Лига победувајќи го лидерот Реал Мадрид.

Поразот за „кралевите“ значеше и загуба на првото место на табелата, сега лидер е Барселона која претходно блгодарение на Меси со 5:0 го совлада Еибар.

Македонскиот репрезентативец го одигра целиот натпревар за Леванте кој до трите бода дојде во 79. минута благодарение на голот на Хозе Моралес.
Со оваа победа, Леванте се искачи на 10. место на табелата со 32. бода, додека Реал Мадрид остана на 53 бода, два помалку од новиот лидер Барселона.

Прочитајте и...  „Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат

Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Слободен печат