1 C
Скопје

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“.

Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена, а му го подарија синот Хамза и снаата Џенета Табаковиќ. На малото момче му го дале името Незир.

„Мајката и бебето се веќе дома и се чувствуваат одлично. Честитки пристигаат од сите страни“, изјавил изворот за „Аваз“.

Синот на Дино минатата година се венчаше со својата сопруга, со која е во врска уште од средношколските денови.

Прочитајте и...  Нема поточен хороскоп од тибетскиот: 5 хороскопски знаци кои ќе имаат многу среќа во 2021 година!

Поврзани вести

Наместо црвен конец на раката, носете зелен или син: Еве зошто!

Слободен печат

Уролог предупредува: По прележан коронавирус, не смеете да правите деца најмалку два месеци

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 јануари: Не избрзувајте во љубовта, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Слободен печат

Виц на денот: Лек

Слободен печат

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Остави Коментар