Автомобил поминал на црвено и удрил пешак кај Соборна – Слободен печат
Хроника

Автомобил поминал на црвено и удрил пешак кај Соборна

Денеска во попладневните часови во Скопје кај Соборниот храм, се случила сообраќајна несреќа, при која автомобил поминал на црвено и повредил пешак.

„Пред 5 мин. на семафорите кај Соборна, Мерцедесот пројде на црвено и го удри пешакот. Беше зелено за пешаци. Викнав 194, пешакот е во свесна состојба. Не видов кој е возачот“, пишува корисник на Твитер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close