Авион со 172 патници за малку се спасил во близина на Дамаск?

Сириската противвоздушна одбрана била активирана бидејќи се обидувала да го одбие нападот на израелските авиони во близина на Дамаск, јавија британските медиуми.

Сириската противвоздушна одбрана за малку ќе го соборела патничкиот авион „Ербас 320“, со 172 патници и членови на екипажот, што потоа морал под итно да слета во руската воена база во Хамамејн, во Сирија, јавија руските медиуми, повикувајќи се на руското Министерство за одбрана.

Сириската противвоздушна одбрана била активирана бидејќи се обидувала да го одбие нападот на израелските авиони во близина на Дамаск, јавија британските медиуми.

Портпаролот на руското Министерство за одбрана изјави дека четири израелски борбени авиони истрелале осум ракети врз предградие на Дамаск, но дека авионите не влегле во сирискиот воздушен простор.

Прочитајте и...  АНАЛИЗА: Има ли можност да не се наплатува камата за грејс периодот? Банките лани од камати и провизии заработиле 114 милиони евра!

Прочитај повеќе

Заев: Државата финансира 70 отсто од вкупните давачки на компаниите за плата

Слободен печат

Воената команда на НАТО во Европа се вклучува во напорите за спречување на Ковид-19

МИА Агенција

Агресивен маж удри стјуардеса по лице: Погледнете како патник се изживуваше во авион (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради коронавирусот радикални исламисти нападнаа лекари со камења, полицијата едвај ги спаси (ВИДЕО)

Слободен печат.

Штипскиот адвокат Мицевски одби да ги брани насилниците: Ќе помогнам, но на девојчето!

Слободен печат

Северна Кореја тврди дека нема заразени, но бара помош за борба со коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најстроги казни за оние кои нема да ја почитуваат забраната за движење во Словенија

Слободен печат

Затвореници копаат масовни гробници во Њујорк: Градските власти се подготвуваат за црно сценарио

Слободен печат

Да се запрат лажните информации за Ковид-19 на интернет, предлагаат експертите

Слободен печат

Столтенберг: Воениот персонал им помага на сојузниците со медицински транспорт, евакуација, транспорт на пациенти

Слободен печат

Изминатово деноноќие во Њујорк починаа 432 жртви од Ковид-19

Слободен печат

Министерот за здравство на Израел заразен со коронавирусот

Слободен печат