Астролозите едногласни: Ова е најпаметниот хороскопски знак!

Луѓето родени во овој знак постојано се во потрага по мудрост, секогаш го изразуваат своето мислење и ја зборуваат вистината дури и кога тоа не им оди во прилог. Токму поради таа огромна желба да ја кажат вистината, Водолиите и се сметаат за најпаметен знак во зодијакот.

Објективни се во изјавите и не дозволуваат емоциите да се мешаат во нивните постапки.

Водолијата е независна личност, а секој обид да и се ограничи слободата претставува провокација и прекинување на односот со неа. Самата слобода и независност се главните услови за среќа на овој знак.

Однадвор можат да изгледаат бездушно и ладно, но однатре се пријателски настроени и секогаш ќе се обидат да им помогнат на сите оние во кои гледаат искрен пријател. Сакаат кога луѓето околу нив се среќни, и секогаш ќе се обидат да направат се за сите околу нив да  се чувствуваат подобро, не очекувајќи ништо за возврат.

Прочитајте и...  7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Единствено што им е навистина важно е да не им се ограничува слободата и да можат да живеат што подолго без обврзувања. Тие се познати „надарени“ визионери.

Водолиите секогаш бараат некоја корисна работа со што би го исполниле нивниот живот. Луѓето во овој знак се одлични социјални работници и психолози бидејќи лесно им е да комуницираат со луѓето.

Познати личности родени во овој знак:

Адријан (Хадријан) – 24 јануари, 76 г.
Фердинанд Магелан – 03.02.1488 г.
Галилео Галилеј – 15.02.1564. г.
Волфанг Амадеус Моцарт 27.01.1756 г.
Абрахам Линколн – 12.02.1809 г.
Чарлс Дарвин – 12.02.1809 г.
Фредрик Даглас – 14.02.1818 г.
Вирџинија Вулф – 25.01.1882 г.
Фреклин Д. Рузвелт – 30.01.1882 г.
Томас Едисон – 11.02.1847 г.
Чарлс Дикенс – 7.02.1812 г.
Боб Марли – 6.02.1945 г.
Михаел Баришников – 27.01.1948 г.
Опра Винфри – 29.01.1954 г.
Мајкл Џордан – 17.02.1963 г.
Кристиан Беил – 30.01.1974 г.
Ештон Качер – 7.02.1978 г.
Џастин Тимберлејк – 31.01.1981 г.
Кристиано Роналдо – 5.02.1985 г.

Прочитајте и...  Хороскоп за 13 август: Животот е убав за оние што знаат да го живеат

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат