Аргентинска новинарка лансираше „бомба“: Лионел Меси се враќа во Барса?!

Лионел Меси ги имаше најголемите успеси во кариерата со Барса/фото: EPA/JUANJO MARTIN

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се враќа на крајот од оваа сезона во редовите на Барселона, објави познатата новинарка Вероника Бругати, воедно и добра пријателка на Меси.

Таа на својот Твитер профил напиша дека Меси на 1 јули 2023 година ќе се врати во клубот во чиј дрес ги имаше најголемите успеси во својата професионална фудбалска кариера.

Моментно ги брани боите на францускиот првак ПСЖ со кој посакува оваа сезона да ја освои титулата во Лигата на шампионите.

На 13-годишна возраст во 2000 година дојде во Барселона. Дебитираше во 2005 и за клубот одигра вкупно 520 натпревари и постигна 474 голови.

Меси подобро игра сезонава за париските „светци“, на 12 мечеви реализираше седум голови и запиша осум асистенции.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот