АМСМ: Кон Блаце поради одронот вечерва се вози наизменично во едната лента

Фото: Фејсбук/принтскрин

Сообраќајот кон граничниот премин Блаце се одвива со наизменично пропуштање на возила, поради одронот кој се случи во близина на местото Вражји Вир, соопшти вечерва Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ)

– Поради одрон на патот на „Јадранска магистрала” поточно на местото наречено Вражји Вир, сообраќајот не е во прекин и се одвива со наизменично пропуштање на возилата, велат од АМСМ.

Претходно, денеска сообраќајот на патот беше целосно прекинат поради големиот одрон.

ВИДЕО | Драматична снимка од одронот кој го блокира патот Скопје-Блаце

Видео на денот