ВИДЕО | Драматична снимка од одронот кој го блокира патот Скопје-Блаце

Фото: Фејсбук/принтскрин

Попладнево поради голем одрон беше затворен сообраќајот во двете насоки на магистралниот пат Скопје-граничен премин Блаце.

На социјалните мрежи се појави снимка од моментот на одронот:

На веб-страницата на АМСМ и вечерва стои информацијата за затворената магистрала.

„На патот кон ГП Блаце има одрон во близина на м.в. Вражји Вир. Сообраќајот е во прекин во двата правци. На граничниот премин не се пропуштаат возила бидејќи кај местото на одронот сѐ уште не е проодно“, пишува во последниот билтен на АМСМ, објавен во 19:21 часот.

Видео на денот