Алушовски потврди: Борко ќе биде новиот голман на Вардар!

Освен репрезентативниот чувар на мрежата, во тимот ќе биде и младиот лев бек Мишевски кој настапуваше за Гренобл..

После натпреварот против Монпелје, тренерот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стефче Алушовски потврди две нови имиња во тимот.

Станува збор за репрезентативниот голман Борко Ристовски и младиот лев бек Марко Мишевски.

Ристовски (37) своевремено веќе ги бранеше боите на Вардар од 2001-2003 год., како и во периодот од 2010-2012 год.

Успеа со „црвено-црните“ двапати да биде шампион во македонската Суперлига, а двапати се закити и со трофејот во националниот куп.

Токму Вардар му беше последниот домашен клуб, после кој замина во странство настапувајќи за Гумерсбах, Ал Ахли, Кретеј, Рајн-Некар Левен, Барселона, а последната екипа му беше португалската Бенфика.

Исто така и Мишевски до лани беше во Вардар, а потоа се пресели во француската екипа на Гренобл.

Прочитајте и...  ЕХФ ги одреди термините за Вардар: „Црвено-црните“ стартуваат на 16. септември во Мешков, речиси сите домашни натпревари во вечерен термин

Прочитај повеќе

СДСМ до Влада со ултиматум до партиите!

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Несекојдневно породување: На скопска Гинекологија се роди бебе во „воден превез“

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Бидете претпазливи: Благите симптоми на ковид-19 може да прераснат во многу сериозни

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ДУИ не се римува со опозиција

Срѓан Ивановиќ

Демонстрации во Бејрут по големата експлозија: Полицијата со солзавец и водени топови ја растеруваше толпата (ВИДЕО)

Слободен печат

Органи се наоѓаат, доверба во лекарите потешко

Мими Шушлеска Петкова

Билјана Ивановска: Ќе бараме закон за потекло на имот!

Весна Тодоровска

Градинките не работат, ама мајките мора да одат на работа

Соња Кириџиевска

Уште мандатот недоделен, чаршијата стокми две влади!

Соња Христовска-Угриновска