Tag : марко мишевски

Ракомет Спорт

Ристовски и Мишевски и официјално ракометари на Вардар

Слободен печат
Двајца нови играчи од денеска ќе бидат на располагање на тренерот Стевче Алушовски и до крајот на сезоната ќе го носат дресот на Вардар. На...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Алушовски потврди: Борко ќе биде новиот голман на Вардар!

Слободен печат
После натпреварот против Монпелје, тренерот на македонскиот и европски шампион Вардар, Стефче Алушовски потврди две нови имиња во тимот. Станува збор за репрезентативниот голман Борко...
Ракомет Спорт

Мишевски од Вардар се пресели во Франција

Слободен печат
Марко Мишевски во новата сезона ќе настапува во францускиот шампионат откако потпиша договор со екипата на Гренобл. Младиот ракометар летово го напушти Вардар во потрага по поголема минутажа. Мишевски игра на позицијата...