24.8 C
Скопје

Tag : борко ристовски

Ракомет Спорт

Борко после операцијата: Заедно да го вратиме Вардар на врвот на Европа!

Слободен печат
Голманот на Вардар 1961, Борко Ристовски ја информираше јавноста дека вчера имаше хируршки зафат, операција на коленото. Искусниот чувар на мрежата сака да биде добро...
Магазин Магазин слајдер Спорт Сцена

ВИДЕО | Борко Ристовски: Не сакам Перо Антиќ да биде идол на мојот син

Слободен Печат
Познатиот голман на ракоментниот клуб „Вардар“, Борко Ристовски, изминатиов период честопати јавно го критикуваше поранешниот кошаркар Перо Антиќ. Доколку ги следите профилите на Борко на...
Ракомет Спорт

Алушовски: Порто е репрезентација на Португалија во мало!

Слободен печат
Вардар 1961 се подготвува за само својот шести натпревар во Лигата на шампионите, со оглед на тоа што другите екипи од групната фаза веќе имаат...
Ракомет Спорт

Ристовски пред Порто: Да го подигнеме нивото на игра, на борбеност во одбраната и нападот!

Слободен печат
Вардар 1961 денеска заминува за Порто каде во четврток (20.45 часот) ќе го игра натпреварот од Лигата на шампионите против оваа португалска екипа. За Португалија...
Вести Македонија Слајдер

Борко Ристовски со исказ на рочиштето за упадот во Собрание: Ниту ги познавам Јанакиески и Спиро Ристовски, ниту ме контактирале

Слободен печат
На денешното рочиште за организаторите на упадот на 27 април во 2017 година, свој исказ даде и македонскиот ракометен репрезентативец Борко Ристовски. Пред присутните истакна...
Ракомет Спорт

Ристовски: Да извлечеме што е можно повеќе бодови во ЛШ и СЕХА

Слободен печат
Вардар 1961 се подготвува за натпреварот од СЕХА Газпром лигата против српската Војводина, средба која ќе започне в четврток (28 јануари) од 17.45 часот во...
Ракомет Спорт

Ристовски: Во февруари имаме премногу натпревари, не очекува многу работа

Слободен печат
Ракометарите на Вардар денеска ги започнаа подготвките за вториот дел од сезоната, а вистински пекол ги очекува „црвено-црните“ во февруари кога треба да одиграат дури...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Ристовски во Топ 5 одбрани на колото во ЛШ!

Слободен печат
После четвртиот одигран натпревар од „А“ групата во Лигата на шампионите, Вардар 1961 е на шестото место на табелата со три бода. На вчерашниот последниот...
Ракомет Спорт

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари против Финска и Швајцарија за...
Останатo Спорт

Борко: Македонија не заслужува ваков избор за претседател на МОК

Слободен печат
Голманот на Вардар и на македонската репрезентација, Борко Ристовски, во улога на гостин доби дозвола да се обрати на Собранието на МОК и жестоко го...